KOSZALINIANIE - galeria fotograficzna

Koszalinianie - dawni i współcześni, dalecy i bliscy, znani i nieznani.
Krzysztof
Administrator
Posty: 800
Rejestracja: 26 paź 2008, 22:18
Lokalizacja: Koszalin

KOSZALINIANIE - galeria fotograficzna

Post autor: Krzysztof » 25 paź 2013, 18:23

Wszyscy Koszalinianie to ludzie fajni i oryginalni, jako że sam fakt urodzenia się w Koszalinie lub stania się Koszaliniakiem z wyboru, czyni nas ludźmi szczególnymi, fajnymi i oryginalnymi, wybrańcami losu. W tym wątku jednak, przedstawiać będziemy najszczególniejszych, najfajniejszych i najoryginalniejszych z nas, szczególnie takich, którzy widzą dalej niż czubek własnego nosa i gotowi są zrobić coś bezinteresownie dla innych. Tym właśnie odróżnia się Koszaliniak od innych nacji pospolitych, a to Warszawiaków, Słupszczaków, Szczeciniaków, tudzież innych Kołobrzegopodobnych.

kaktus_kolczasty
Posty: 293
Rejestracja: 01 lis 2008, 00:18

Re: Koszalinianie - galeria fotograficzna

Post autor: kaktus_kolczasty » 26 paź 2013, 14:57

Pan Kazimierz FRĄCKOWSKI z ulicy Kwiatkowskiego, tak samo jak patron ulicy (budowniczy Gdyni), związał swoje życie z morzem. Jak mówi, prawie 40 lat pływał po morzach i oceanach świata. Pochodzi ze Słupska, od 30 lat jest mieszkańcem Koszalina. Koło jego domu przechodzą często dzieci z pobliskich przedszkoli i klubu spółdzielczego, nie tylko z rodzicami, ale także w zorganizowanych grupach. Kiedy więc panu Kazimierzowi pozostały po ocieplaniu domu materiały budowlane - styropian, siatka - postanowił je wykorzystać z pożytkiem dla innych. "Wyrzeźbił" zwierzęta, wykazując przy tym niemałym talentem plastycznym, i utworzył w swoim ogródku maleńkie niby-zoo. Jest tu groźny nosorożec z dwoma małymi, żyrafa, a na drzewkach owocowych przysiadły kolorowe papugi.

Obrazek
Obrazek

Buzu

Re: Koszalinianie - galeria fotograficzna

Post autor: Buzu » 30 paź 2013, 17:49

Aleksander Marcin CZERNECKI - prawdziwy kowal z Koszalina (!), artysta kowalstwa, ma swoją pracownię na Kolejowej, obok dworca wąskotorówki. Wykonuje elementy rycerskie (tarcze, hełmy, miecze) i ozdobne (ramy do luster, patery, lampy ogrodowe, świeczniki, balustrady). Przede wszystkim jednak para się kowalstwem artystycznym. Chętnie też organizuje pokazy kucia tradycyjnego i artystycznego dla szkół i przedszkoli, obecny jest też na festynach i imprezach plenerowych, na które zabiera ze sobą stuletni tradycyjny kowalski miech.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.kowalstwo-koszalin.pl

Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ